Ja tavā virtuvē ir kāda no šīm 8 lietām, nekavējoties izmet tās. Citādi vari iedzīvoties veselības problēmās!

Dienas gaitā mēs diezgan daudz laika pavadām virtuvē un bieži vien nepamanām, kā šķietami nekaitīgi priekšmeti vai produkti, ja tos lieto nepareizi, sāk negatīvi ietekmēt mūsu pašsajūtu un veselību.

Šodien es tev pastāstīšu, kādas lietas un pārtika var būt potenciāli bīstamas un no kurām labāk steidzami atbrīvoties.

Švamme trauku mazgāšanai

Kad izmest: pēc 2 nedēļu ilgas lietošanas.

Kāpēc: mitrums un istabas temperatūra ir ideāla augsne baktērijām. Tāpēc, mazgājot traukus ar vecu švammi, mēs faktiski pārklājam to ar baktēriju slāni. Īpaši bīstami ir izmantot trauku mazgāšanas švammi pēc tam, kad esi noslaucījis no galda jēlas gaļas vai zivju sulu, jo tajā var būt diezgan daudz patogēnu, piemēram, salmonellas un zarnu nūjiņas.

Tāpēc trauku mazgāšanas švammes ieteicams mainīt ik pēc 1-2 nedēļām. Lai nepiesārņotu vidi, labāk iegādāties trauku švammes no celulozes, jo tās pilnībā sadalās.

 

Ieplīsuši trauki

Kad izmest: tiklīdz parādās skrambas un plaisas.

Kāpēc: Pirmkārt, tas, protams, attiecas uz nepiedegošām pannām. Tiklīdz parādās pirmās plaisas, ēdiens sāk lipt pie pannas un piedegt. Tā būtu tikai puse no bēdas, taču zinātnieki ir atklājuši, ka, karsējot bojātus traukus, ēdienā nonāk toksiskas vielas.

Tas pats attiecas uz ieplaisājušiem šķīvjiem un krūzēm: skrambās un plaisās ne tikai sakrājas netīrumi, bet šie trauki var arī saplīst rokās, kad tajos ielej verdošu ūdeni vai karstu zupu. Tāpēc šādas pannas un šķīvjus labāk nekavējoties izmest atkritumu tvertnē vai nodot otrreizējai pārstrādei.

 

Neasi naži

Kad izmest: tiklīdz tie kļūst truli.

Kāpēc: dārgos nažus parasti ir viegli lietot, savukārt lētos ir grūti uzasināt, un tie var radīt problēmas saimiekiem. Truls nazis griež sliktāk, prasa lielāku piepūli un ir izplatītākais traumu cēlonis, darbojoties virtuvē. Esi uzmanīgs, izmantojot šādus nažus. Vēl labāk nodod to metāllūžņos vai utilizācijas punktā.

 

Virtuves dēlis

Kad izmest: ik pēc 6 mēnešiem.

Kāpēc: virtuves dēļiem ir derīguma termiņš. Neatkarīgi no tā, kā tos apstrādā un dezinficē, baktērijas neizbēgami uzkrāsies skrāpējumos vai plaisās. Plastmasas dēļus kopt ir vienkāršāk, savukārt koka dēļi uzbriest un plaisā, bet lielā mitruma dēļ uz tiem var izveidoties pelējums. Bet tomēr koks ir videi draudzīgāks materiāls.

Lasi vēl: Kāda iedzīvotāja saskārusies ar nepatīkamu situāciju, kad ieradusies uz ”Maxima” veikalu: ”Jutos kā muļķe”

Tā kā plastmasas dēlis laika gaitā pārklājas ar švīkām, palielinās iespējamība, ka tā mikrodaļiņas gatavošanas procesā nokļūs pārtikā. To, ka ir pienācis laiks izmest griešanas dēli, var noteikt pēc tā izskata un smaržas: tiklīdz virsma ir stipri deformējusies un ir jūtama smaka, ir laiks dēli izmest vai nodot utilizācijai.

 

 

Nākošās lietas skaties tālāk

Leave a Comment